Ölçü Kutusu

Katodik koruma sistemleri olarak anılan sistemlerde, özellikle de boru hatlarında ölçüm yapılabilmesi adına ölçü kutuları kullanılmaktadır. Kullanılacağı alana göre değişen çeşitlere sahip olan bu ölçü kutusu kullanıldıkları alanlarda veri sağlayabilmek adına oldukça büyük önem taşımaktadırlar.

Kullanılacak alana göre beton kütleli ve betonsuz olarak imal edilen ölçü kutularının dış yüzeyleri de isteğe göre imal edilmektedir. İsteğe göre daldırma galvaniz kaplı, elektro galvaniz kaplı veya istenilen renkte ve çeşitte boya ile kaplanabilir. Yine kullanılacakları alanlara göre borulu tip, iskele tip ve nato tipi olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Koruma sistemlerinde kablo irtibatlarının yapıldığı noktada yer alan ölçü kutuları sayesinde bahsi geçen koruma sisteminin çalışıp çalışmadığını veya yaşanan sorunun ne olduğunu belirlemek oldukça kolaylaşmakta; yaşanması muhtemel aksaklıkların önüne de bu sistem sayesinde geçilebilmektedir. Kullanılacağı yerin uzunluğu ve genişliği gibi değişkenleri göz önüne alınarak çeşitli aralıklarla ve farklı konumlandırma tarzları kullanılarak yerleştirilirler. Petrol boru hattı gibi boru taşımacılığının kullanıldığı sektörler de oldukça fazla öneme sahip olan ölçüm kutuları uzmanları tarafından yapılmalı, monte edilmeli ve takip edilmelidir.

Birçok şirket tarafından farklı kullanım alanlarına yönelik olarak imal edilen ölçü kutuları farklı modellere sahip olsa da üretilen her tür ölçü kutusu genel olarak BOTAŞ tarafından belirlenen özelliklere uygun olarak üretilir ve yine BOTAŞ tarafından belirlenen özelliklere göre işaret plakaları taşırlar. Bu ürünlerin imalatını gerçekleştiren firmalara internet üzerinden ulaşmak mümkün olduğu gibi ürünler hakkında da detaylı bilgi edinilebilir. Kullanacağınız yere göre uygun olan ölçü kutusu firma tarafından belirlenecek ve en uygun fiyatla tarafınıza sunulacaktır. İşin uzmanları tarafından bilgilendirilmek isterseniz de sadece bir telefon yeterli olacaktır.
İletişim

  Adres : 1230 Sok.(Eski 42 Sok) No : 26 / 33 Ostim , Yenimahalle, Ankara


  Tel1 : +90 312 354 22 18


  Fax : +90 312 354 22 18
  Cep Tel: 0 539 275 37 01

  Eposta : info@duhase.net


Yerimiz
@2013 Duhase